Obecná pravidla použití čipu e-CHI
Při použití frekvenčního čipu e-CHI je klíčové pochopit biomechaniku těla, protože bolest často není přímo v místě problému. Například bolest zápěstí může být způsobena spasmy/křečí svalů na předloktí. Správné umístění čipu na spoušťové body je proto zásadní pro efektivní úlevu.
Při používání frekvenčního čipu na léčbu pohybového ústrojí je třeba brát v úvahu biomechaniku lidského těla. Pro úspěšnou terapii je nutné pochopit spojitost mezi příčinou problému a jeho následným projevem na těle, tedy spojitost mezi příčinou a jejím následkem.
Problém je často jinde, než v místě bolesti. Bolest je ve velké míře následek problému. Biomechanika těla nám může pomoc daný problém najít.
Jednoduchým příkladem je zablokované zápěstí. Když vás bolí zápěstí při rotaci dlaně nebo pohybu dlaně horizontálně ze strany na stranu a nebo ztrácíte sílu při tomto pohybu a umístíte frekvenční čip e-CHI na bolestivé zápěstí, úleva bude minimální, protože se jedná o následek problému.
Frekvenční čip e-CHI by se měl umístit na místo, které zapříčiňuje tento stav. V tomto případě se zpravidla jedná o spasmus neboli křeč carpi ulnaris (loketního ohýbače zápěstí), carpi radialis (radiálního ohýbače zápěstí) či extensoru digitorium (natahovače prstů), tedy jednoho ze svalů na předloktí. Jednoduchým promáčknutím úponů těchto svalů (viz obrázek č.1) lze dohledat místo, kam frekvenční čip nalepit.
Frekvenční čip na bolest nalepte na místo nejvíce bolestivé na dotek. Pomoci vám může také mapa svalových trigger pointů, čili spoušťových bodů (viz obrázek č.2), která obsahuje návod, jak bolest co nejefektivněji po celém těle odstranit. Po správném umístění čipu by se úleva od bolesti a uvolnění zablokovaného zápěstí měly dostavit do několika hodin.
Mapu svalových spoušťových bodů (Trigger pointy) můžete využít při potížích po celém těle, při bolesti zad, ramene, či různých blokací.
Klientům vždy doporučujeme, aby se nechali vyšetřit lékařem a znali svou diagnózu.
obrázek č.1
obrázek č. 2